Jak należy uzupełniać AdBlue?
Płyn AdBlue jest przechowywany w oddzielnym zbiorniku, który musi być uzupełniany przez kierowcę.
Pamiętaj! AdBlue znajduje się w oddzielnym zbiorniku z niebieskim korkiem. Nie wlewaj AdBlue bezpośrednio do zbiornika paliwa.
- Zwróć uwagę na komunikat i kontrolkę ostrzegawczą AdBlue
Jeśli poziom AdBlue jest niski, na panelu kontrolnym pojawi się powiadomienie, a na desce rozdzielczej zapali się lampka ostrzegawcza. Pamiętaj, że twój silnik wysokoprężny nie może pracować bez AdBlue. Po wyłączeniu silnika ponowne uruchomienie jest niemożliwe do czasu uzupełnienia poziomu AdBlue. - Znajdź korek wlewu paliwa
Wlew płynu AdBlue znajduje się obok korka wlewu oleju napędowego (lub pod nim). Wlew AdBlue ma niebieski korek i jest również odpowiednio oznakowany.
- Uzupełnij poziom płynem z pojemnika AdBlue
Do napełniania zbiornika AdBlue należy użyć pojemnika AdBlue. Informacje na temat pojemności zbiornika płynu do układu wydechowego silnika wysokoprężnego (AdBlue) znajdują się w Instrukcji Obsługi
Jak często należy uzupełniać AdBlue?
Częstotliwość uzupełniania płynu AdBlue zależy od kilku czynników, w tym modelu pojazdu i rozmiaru silnika, zużycia AdBlue i stylu jazdy. Zbiornik AdBlue wystarcza jednak zwykle na przejechanie od 3750 km do 11 000 km, przy zużyciu AdBlue wynoszącym od 1% do 6% poziomu zużycia oleju napędowego*.
*Dane liczbowe oparte na średnim użytkowaniu Forda Focusa z 1,5-litrowym silnikiem wysokoprężnym przy niższym przebiegu i wyższym odsetku oraz Transita z 2-litrowym silnikiem wysokoprężnym przy wyższym przebiegu i niższym odsetku.